Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Siódmego wrzenia br. w pikna soneczn sobot odbyy si

w Midzyrzeczu Doynki Soeckie , których organizatorami byli:

Gazdowie Doynek, Rada Soecka, KGW i OSP Midzyrzecza Dolnego.

Uroczysto wita Plonów rozpocza si wyjazdem Zespou Regionalnego

Midzyrzeczanie”, Orkiestry Dtej oraz OSP Midzyrzecza Dolnego i Midzyrzecza Górnego po gazdów tegorocznych doynek Moniki i Piotra Fuchs .

Nastpnie barwny korowód wraz z gospodarzami doynek przejecha ulicami Midzyrzecza do kocioa ewangelickiego. Po uroczystym wejciu do piknie przystrojonej wityni zostay przekazane dary przez gospodarzy doynek oraz delegacje. Ksiy zaproszonych goci, poczty sztandarowe, rolników i mieszkaców obu wyzna powita ks. Andrzej Dyczek. Podczas Ekumenicznego Naboestwa Doynkowego kazanie wygosi ks. Witold Grzomba, a chór ewangelicki swoim piewem uwietni cao uroczystoci.

Po zakoczeniu wspólnej modlitwy korowód doynkowy przejecha do OSP w Midzyrzeczu Dolnym. Na odwitnie udekorowanym placu odby si w wykonaniu Zespou Regionalnego „ Midzyrzeczanie” obrzd doynkowy , podczas którego Gazdowie Monika i Piotr Fuchs otrzymali doynkowy wieniec uwity z kosów, zió i kwiatów. Natomiast gospodarze doynek wrczyli Wójtowi Gminy Jasienica Januszowi Pierzynie chleb upieczony z tegorocznych plonów ziemi. Wójt Gminy podzikowa rolnikom za ich trudn i cik prace na roli .wiee bochenki chleba otrzymay równie Maria Iskrzycka i Maria Guc-Mrzyk – sotysi Midzyrzecza . Wójt Janusz Pierzyna oraz jego zastpca Krzysztof Wieczerzak , radni i sotysi obu soectw pokroili chleb i obdzielili nim wszystkich przybyych na uroczysto wita Plonów. Po zakoczeniu ceremonii ze swoim koncertem wystpia Orkiestra Dta OSP Midzyrzecza Dolnego, a na koniec przy muzyce p. Magorzaty i Józefa Jczko gocie, rolnicy i licznie przybyli mieszkacy bawili si wesoo na festynie doynkowym.

 

 

W imieniu organizatorów doynek soeckich pragniemy serdecznie podzikowa wszystkim, którzy przyczynili si do zorganizowania Doynek Soeckich Ekumenicznych w Midzyrzeczu Dolnym.

Dzikujemy; Wójtowi Gminy Jasienica p.Januszowi Pierzynie,ksiom parafi Ewangelickiej oraz ksizom parafi katolickiej,Posowi Stanisawowi Szwed,Gazdom doynkowym Monice i Piotrowi Fuchs,pocztom sztandarowym z Midzyrzecza Górnego i Dolnego,delegacj z darami KGW Midzyrzecze Górne i Dolne,Hubertus i Honorowym dawc krwi,Radom Soeckim Midzyrzecza Górnego i Dolnego,Sótys Midzyrzecza Górnego Marii Mrzyk Guc,druhom straakom za prowadzenie korowodu,orkiestrze dtej przy OSP Midzyrzecze Dolne,Kapeli Dudoski,Zespoowi ,,Midzyrzeczanie''sponsorom,Chórowi Ewangelickiemu Dyr.G-ku p.A Bronowskiej z pracownikami,B Bazyl z pracownikami,E Szczyrbowskiej i K Bilor za pikn opraw doynkow oraz wszystkim rolnikom i uczestnikom korowodu.

Organizatorzy.

 

 

 

 

Foto;H Gola,M Chmielniak,G Kope.

 

 

 

powrt
Komentarze
  • Sobota 21 wrze¶nia 2013,22:17:15
    ~ DKJ
    Ale ludu 2 na 10 m2 jak w dolnym
  • Czwartek 19 wrze¶nia 2013,12:02:26
    ~ mieszkaniec
    A tak na przyszo zawsze pierwsze dzikuje si gospodarz doynek to oni s najwaniejsi a nie jacy marni politycy czy wjt ale wida bez myda do du--y naszej pysze wiejskiej zacznijcie w tej gminie myle a nie tylko pychota niby wadzy gminnej. Ja bym si nigdy nie zgodzi na starost doynek w naszej gminie to nie honor to poraka i szukanie jelenia a mam par ha ziemi i rednie gospodarstwo.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021