Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W niedziel 9. wrzenia w Midzyrzeczu Dolnym odbyy si Doynki  Gminne. Rozpoczy si one od mszy w. w intencji wszystkich rolników, któa miaa miejsce w kociele parafialnym pw. w. Marcina w Midzyrzeczu. Msz celebrowali ksia parafii z Midzyrzecza, Rudzicy i Jasienicy pod przewodnictwem ks. kan. Witolda Grzomby. Kazanie wygosi proboszcz parafii ewangelickiej ks. Andrzej Dyczek. Msza miaa uroczysty charakter - atmosfer wita plonów stworzyy delegacje w strojach regionalnych, poczty sztandarowe straaków i myliwych, Chór przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Midzyrzecza oraz Orkiestra Dta przy OSP w Midzyrzeczu Dolnym.

Po mszy gospodarze doynek Waleria i Henryk Francuzowie, Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna i rolnicy z caej nasze gminy oraz zaproszeni gocie w barwnym korowodzie udali si do Stranicy OSP w Midzyrzeczu Dolnym, gdzie odbyy si obrzdy doynkowe - wrczenie chleba i wieców, uplecionych z tegorocznego zboa. Otrzymany od gazdów chleb wójt podzieli a radni naszej gminy poczstowali nim wszystkich uczestników. Tradycyjne przypiewki doynkowe wykonay Zespoy Regionalne 'Jasieniczanka' i 'Midzyrzeczanie'.

W czci artystycznej tej bardzo sympatycznej i piknie zorganizowanej imprezy wystpiy take - Orkiestra Dta przy OSP Midzyrzecze Dolne oraz Kapela Ludowa 'Brynioki' z Brennej.

Po czci artystycznej gospodarze doynek, Rada Soecka Midzyrzecza Dolnego z sotysem Mari Iskrzyck oraz Koo Gospody Wiejskich z Genowef Kope ugociy wszystkich goci tradycyjnym, doynkowym obiadem.

Warto pogratulowa piknej organizacji doynek soectwu Midzyrzecze Dolne. Na wszystkich nas due wraenie wywary pikne dekoracje kocioa i stranicy OSP wykonane przez zespó kierowany przez panie Elbiet Szczyrbowsk, Katarzyn Szczyrbowsk i Mari Mrzyk-Guc.

Zapraszamy do obejrzenia zdj z tej imprezy ...

LeM

foto: Leszek Mroczko. Witold Grzomba, Marian Machalica, Barbara Mroczko, ukasz Mroczko

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021