Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Niedziela 16 lipca była radosnym dniem dla Międzyrzeczan. W Kościele Katolickim obchodzono uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, a w tym roku jednocześnie świętował swój Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa ksiądz Proboszcz Jan Waluś.

Święcenia kapłańskie ksiądz Jan przyjął  16 maja 1992 r. w kościele pw.Św.Mikołaja w Bielsku-Białej z rąk biskupa Ordynariusza Tadeusza Rakoczego. Do Międzyrzeckiej parafii ścieżka kapłańska prowadziła go przez Andrychów, Żywiec, Cieszyn i Bielsko-Białą Złote Łany.
Cieszyliśmy się wszyscy, że razem z księdzem Janem dane nam było uczestniczyć w pięknej odpustowo-jubileuszowej Eucharystii, którą przed ołtarzem Pańskim, otoczony Kapłanami (wśród nich ks. prałat Józef Jania i ks. prałat Alojzy Zuber), służbą liturgiczną, wiernymi oraz licznie przybyłą rodziną oraz przyjaciółmi, sprawował ksiądz Jan dziękując Bogu za 25 lat swojej posługi.
Było miejsce na serdeczne i wzruszające życzenia kierowane do księdza Jana od kapłanów, ministrantów, przedstawicieli władz (obecny był wiceminister pracy pan Stanisław Szwed z małżonką, oraz Wójt Gminy Jasienica pan Janusz Pierzyna z małżonką a, także wicewójt  pan Krzysztof Wieczerzak, oraz nasi radni Genowefa Kopeć, Tomasz Osuch i Bogdan Mańdok z małżonkami).
W długim orszaku do życzeń ustawili się również Sołtysi, Strażacy, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza i Zespołu Międzyrzeczanie, Kół gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowego oraz Klubu Sportowego. Życzenia zwieńczyło wspólnie odśpiewane dla Jubilata „Sto lat”.

Na zakończenie Mszy świętej wyruszyła wokół kościoła dziękczynna procesja. Przy dźwiękach Orkiestry Dętej, dzwonów z wieży kościelnej i dzwoneczków służby liturgicznej i dzieci pierwszokomunijnych, w słowach pieśni „Ciebie Boże wychwalamy..” wybrzmiało nasze uwielbienie dla Boga, nasza wdzięczność i oddanie dla Maryi, nasza radość z przynależności do Kościoła i pięknego Międzyrzecza. Z dachu probostwa swoim głośnym klekotem wtórowały procesji nawet bociany.

Na tę piękną uroczystość organizacje Międzyrzecza Górnego ofiarowały księdzu Janowi i parafii  dar specjalnie wykonanych trzech ornatów Maryjnych ( największe starania poczynili tu pani sołtys Maria Głuc-Mrzyk oraz ksiądz wikariusz Marcin Kulig).Międzyrzecze Dolne przygotowało natomiast w strażnicy OSP dla Rodziny księdza Jana i zaproszonych gości pyszny poczęstunek.
To było radosne spotkanie, na którym, oprócz pięknych utworów w wykonaniu zespołu państwa Małgosi i Józefa Jęczków, nie zabrakło też „Barki”, „Sto lat..” a także „Życzymy, życzymy…”, na którym cieszyliśmy się wspólnie radością naszego Proboszcza.


Tekst: Barbara Mroczko
zdjęcia: Krzysztof Wydra
 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015