Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W niedzielę 30 czerwca ulicami Międzyrzecza wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy – piąty memoriał im. Leszka Mroczko, zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Międzyrzeczu Górnym.

 

Prezes SPM Krzysztof Wieczerzak przywitał wszystkich zebranych oraz przypomniał najważniejsze punkty regulaminu rajdu.

Organizatorzy wzorem lat ubiegłych złożyli wiązankę kwiatów na grobie śp. Leszka Mroczko. Przed chatą zaprezentowano również dedykowaną jemu pamiątkową tablicę, którą ufundowali członkowie SPM, przyjaciele oraz  inni Międzyrzeczanie. Dzięki uprzejmości wójta gminy Jasienica- p. Janusza Pierzyny, tablica ta znajdzie miejsce w Międzyrzeckiej Chatce, gdzie śp. Leszek wraz z innymi Społecznikami Międzyrzecza opracowywali  i realizowali wiele projektów mających na celu wszechstronny rozwój naszej miejscowości.

Po wspólnej pamiątkowej fotografii i otrzymaniu błogosławieństwa od księdza wikariusza Marcina Kuliga,  rowerzyści wyruszyli w drogę.

Trasa tegorocznego Rajdu została opracowana przez wiceprezesa SPM Janusza Kędziorę i przebiegała w taki sposób, aby przy upalnej pogodzie uczestnicy starsi i młodsi mieli szansę na bezpieczny całkowity przejazd. Oprócz urokliwych zakątków Międzyrzecza Górnego Rajd odwiedził obrzeża Międzyrzecza Dolnego, Mazańcowic, Ligoty i podążył do mety na Starej Prochowni.

Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali  przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz członkowie Stowarzyszenia  Wiesław Czarniecki, Janusz Kędziora, Zbigniew Polak a także druhowie Strażacy z Międzyrzecza Górnego i Dolnego. Zapewniona także była opieka medyczna.

Strażacy w dwóch punktach – przy Strażnicy OSP Dolne oraz przy wjeździe na prochownię chłodzili rowerzystów kurtynami wodnymi z węży strażackich. Na mecie tradycyjnie dopingował wszystkich druh Arek Niemczyk. Pod wiatą grillową na prochowni czekał też  na wszystkich ciepły posiłek oraz napoje i słodycze.

Następnie wiceprezes OSP Bronisław Wydra  oraz naczelnik Rafał Ryszka wraz z innymi druhami jednostki przeprowadzili zawody rowerowe na torze crossowym i pump tracku.

Bardzo dobrym zawodnikiem okazał się Kamil Głowiak, który wygrał zawody na torze Cross . Drugi czas  uzyskał Dawid Jędrzejko a trzeci Patryk Łochyński.

Na torze pump track zwyciężył Dawid Jędrzejko przed Patrykiem Łochyńskim i Michałem Iskrzyckim.

Zwycięzcy rowerzyści otrzymali upominki: dyplomy, statuetki i pamiątkowe medale.  Nagrody wręczali Prezes SPM i OSP Krzysztof Wieczerzak, wiceprezesi SPM Janusz Kędziora i Barbara Mroczko oraz  wiceprezes OSP  Bronisław Wydra.  

Organizatorzy wręczyli również startującym puchary i medale oraz upominki w następujących kategoriach :

– najliczniejsza Rodzina – zwyciężyły rodziny Szumiński - Wojtuś

– najstarszy uczestnik rajdu – okazał się nim pan Kazimierz Pribula z Karwiny. Na metę przybył również nasz stały uczestnik pan Wiktor Pudełko z Ligoty.

– najstarsze startujące w rajdzie małżeństwo - statuetkę w tej konkurencji otrzymali państwo Danuta i Marian Nowrotkowie z Międzyrzecza Górnego; drugim z kolei nagrodzonym małżeństwem byli Teresa i Bronisław Wojtuś.

– najmłodsi uczestnicy (wiek 4-5 lat),którzy samodzielnie pokonali trasę zostali nagrodzeni zabawkami i  słodyczami.

Następnie odbyła się loteria fantowa, w której można było wylosować gadżety rowerowe i turystyczne, bony do wykorzystania w SPA hotelu Meta w Szczyrku, zabawki dla dzieci, a główną atrakcją był piękny rower, który ufundowała w tym roku OSP Międzyrzecze Górne. Szczęśliwym losem okazał się numer 169, z którym startował pan Lubomir Gacek z Bielska-Białej.

Młodzieżowa Drużyna OSP  urozmaicała dzieciakom czas poprzez  szereg atrakcji- mogły zwiedzić wnętrze wozu strażackiego, uczestniczyć w różnych grach i wyścigach, pohasać pod deszczową fontanną a na koniec zrobić odlotową fotkę w asyście syreny i armatki wodnej wozu strażackiego.

Cieszyliśmy się, że kolejny raz mogliśmy zorganizować dla naszych mieszkańców fajną imprezę rowerową, na którą przyjęło zaproszenie tak wiele rodzin Międzyrzecza i nie tylko. Za każdym razem wspólnie spędzone radosne chwile dają poczucie jedności, zadowolenia i pewności, że podejmowany przez społeczników wysiłek nie został zmarnowany. Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy.

W szczególności serdeczne podziękowania kierujemy do pana Wójta Janusza Pierzyny oraz Gminy Jasienica za możliwość realizacji naszego pomysłu w ramach Zadania Publicznego „Wspieranie działań na rzecz Przeciwdziałania Uzależnieniom i Patologiom Społecznym” i za przyznane na nasz projekt dofinansowanie.

Za pomoc w organizacji Rajdu serdecznie dziękujemy również: Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej,druhom Strażakom Międzyrzecze Dolne i Międzyrzecze Górne(z druhami Bronisławem Wydra i Rafałem Ryszką na czele). Druhowi Arkadiuszowi Niemczyk dziękujemy serdecznie za oprawę muzyczną spotkania.

Za przygotowanie strony kulinarnej dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń  Wiejskich M.G z przewodniczącą Beatą Zmełty, państwu Ani i Edwardowi Zipcer oraz Piotrowi Beruś i Ani Pribula .

Piotrowi Żak dziękujemy za fantastyczny filmik a naszym stałym fotografom Krzysztofowiowi Wydra i Danucie Polak  oraz Magdalenie Mroczko za wiele pięknych zdjęć z rajdu, które pozostaną dla nas piękną pamiątką wydarzenia (a tażke Barbarze Mroczko i Tomaszowi Osuch - przyp. red.).

Serdeczne podziękowania Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza  kieruje do sponsorów a są nimi:

- Gmina Jasienica,

- OSP Międzyrzecze Górne,

- Comasport Czechowice-Dziedzice,

- Sklep Biegacza Michał Łojewski,

- Hotel Meta Szczyrk,

- Łukasz i Barbara Mroczko,

- Beata i Andrzej Zmełty,

- Rada Sołecka Międzyrzecze Górne,

- Drukarnia Koszulek „Inna” Jaworze.


Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza

 

Tekst: Barbara Mroczko

Zdjęcia: Danuta Polak, Barbara Mroczko, Magdalena Mroczko, Krzysztof Wydra oraz Tomasz Osuch.

 

 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021