Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 

 

.

 

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że we wtorek w wieku 79 lat odszedł Otton Wiśniański, były sołtys Międzyrzecza Górnego, wieloletni strażak i prezes tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Urodzony w Międzyrzeczu, swoją działalność społeczną rozpoczął wstępując w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Górnym w 1959 r. Przez cały czas działalności był członkiem jej zarządu i pełnił w niej różne funkcje. W 1982 został wybrany prezesem organizacji, którym był do 1992 roku, a także w latach 1996 - 2009. Śp. Otton wyszedł z inicjatywą budowy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Zabiegał o pozyskanie środków finansowych oraz materiałów budowlanych. Jako członek Komisji Historycznej był zaangażowany w opracowanie książki „Monografia OSP pow. bielskiego". Lata 1963-1991 to okres działalności Ottona Wiśniańskiego jako działacza kultury. Jego największym osiągnięciem tej dziedzinie był teatr amatorski, który osiągnął wysoki poziom artystyczny, zdobywając wiele nagród i wyróżnień w skali kraju za sztukę „Kamienni ludzie". Otton Wiśniański pełnił również funkcję sołtysa i Przewodniczącego Rady Sołeckiej Sołectwa Międzyrzecze Górne w latach 1999-2009. To aktywny czas jego działalności na rzecz rozwoju sołectwa. Był współinicjatorem akcji „Ocalić od zapomnienia", zajmując się zbieraniem eksponatów do Izby Regionalnej utworzonej w Chacie Regionalnej której był współzałożycielem. W roku 1999 reaktywował wraz z małżonką działalność Koła Gospodyń Wiejskich. Zapoczątkował cykl spotkań ekumeniczno-opłatkowych dla mieszkańców Międzyrzecza Dolnego i Górnego oraz świątecznych spotkań przy choince dla dzieci. Działa również w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Został wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla pożarnictwa, medalem honoru im. Bolesława Chomicza, Złotym Znakiem Związku OSP oraz odznaczeniem za zasługi dla woj. Bielskiego. 

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w piątek, 23 lipca, o godz. 15.00 w kościele św. Marcina w Międzyrzeczu Górnym.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie, osobom najbliższym oraz całej strażackiej społeczności. Niech św. Florian przyjmie go na wieczną służbę.

 

powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021